Ostrowiecki Klub Astronomii Amatorskiej – rozpoczęcie działalności

Dzień 15.marca 2018 r. zapisze się w moim (i nie tylko) życiu jako data, którą należy pamiętać do końca życia, bowiem tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie grupki 10 osób. Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania był Pan Łukasz Żurawski. Dzięki uprzejmości Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, mogliśmy się spotkać i porozmawiać o naszych zainteresowaniach w Galerii Fotografii MCK.

Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu rozmawialiśmy o tym jak zaczęła się nasza przygoda z astronomią, jakie mamy doświadczenia w tej dziedzinie, utworzyliśmy grupę w serwisie społecznościowym Facebook, a w trakcie burzy mózgów wybraliśmy nazwę dla naszej grupy:

Ostrowiecki Klub Astronomii Amatorskiej

Ostrowiecki Klub Astronomii Amatorskiej jest grupą pasjonatów astronomii, działającą przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesteśmy skoncentrowani na popularyzacji astronomii poprzez prelekcje, organizowanie wspólnych obserwacji, warsztatów oraz eventów astronomicznych dla mieszkańców miasta. Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze spotkania.

Rozmawialiśmy również o tym co będziemy robić w najbliższej przyszłości, jakie mamy plany na popularyzację astronomii w naszym mieście. Powstało kilka pomysłów co i jak można zrobić, aby zainteresować mieszkańców tą dziedziną nauki. Wspólnie ustaliliśmy również, że naszym patronem będzie Stephen Hawking.

Jak widać odzew i potencjał w naszym mieście jest. Liczymy na to, że OKAA z biegiem czasu będzie się rozrastać i z każdym dniem będziemy coraz bardziej rozpoznawalni, nie tylko w naszym mieście, ale również w regionie i kraju…

Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia założycielskie.